Przejdź do treści

Rejestracja w systemie LUCID

Nie zwlekaj z rejestracją opakowań – z nami to proste i skuteczne!

Zrzut ekranu 2022-05-13 o 10.01.30

Rejestracja LUCID

LUCID Verpackungsregister

 

to publiczny rejestr administrowany przez Zentrale Stelle Verpackungsregister dostępny na stronie internetowej: https://lucid.verpackungsregister.org/.  Muszą w nim widnieć wszystkie podmioty wprowadzające do obrotu produkty w opakowaniach trafiających docelowo (tj. w ostatnim etapie dystrybucji) do prywatnych odbiorców końcowych. Rejestracja w LUCID jest od 01.07.2022 wymagana przez platformy sprzedażowe takie jak Amazon, Kaufland, eBay, OTTO. Wszystkie podmioty te zobowiązane są raportować ilości opakowań w LUCID, oraz także posiadać umowę z organizacją recyklingową na opakowania wprowadzane do obrotu w Niemczech – sama rejestracja w LUCID jest nie wystarczającą.

Jakie rodzaje opakowań należy zgłaszać do LUCID?

  • Opakowania jednostkowe to opakowania stosowane w handlu detalicznym, które służą ochronie produktu w celu jego bezpiecznego przekazania klientowi.
  • Opakowania zbiorcze zawierające więcej niż jedną jednostkę produktu, to opakowania, w których produkty zbiorczo wystawiane są na półkach sklepowych.
  • Opakowania serwisowe, czyli takie w które produkt pakowany jest na miejscu sprzedaży i które trafiają do prywatnego odbiorcy końcowego,
  • Opakowania wysyłkowe, opakowania stosowane w sprzedaży internetowej zabezpieczające towar na czas przesyłki do prywatnego odbiorcy końcowego.
scott-graham-5fNmWej4tAA-unsplash

Podmiot wprowadzający do obrotu

Podmiotem wprowadzającym do obrotu, czyli odpowiedzialnym za wypełnienie obowiązków opakowaniowych, jest podmiot prawnie odpowiedzialny za produkty w momencie przekroczenia granicy. Odpowiedzialność ustalana jest na podstawie warunków dostawy Incoterms lub innych zapisów umownych. W zależności od przypadku podmiotem wprowadzającym może być:

Obowiązki w zakresie opakowań trafiających docelowo do prywatnego odbiorcy końcowego:

 
  • Rejestracja w LUCID oraz raportowanie ilości
  • Podpisanie umowy z organizacją odzysku oraz raportowanie ilości opakowań (opłaty uzależnione od ilości opakowań i ich frakcji materiałów).
 

♻️ Poniżej udostępniamy nasz link afiliacyjny upoważniający do otrzymania zniżki – 5% dla klientów rejestrujących się na platformie Lizenzero

 

https://www.lizenzero.de/?sPartner=ecomplace

 

♻️ Kod zniżkowy – ECOMPLACE5

 

❌Nieprzestrzeganie przepisów może skutkować karami pieniężnymi lub zakazem dystrybucji w Niemczech, a od 15.06.2022r również blokadą możliwości sprzedaży na platformach sprzedażowych takich jak Amazon, eBay, Kaufland.

❌Brak posiadania umowy z organizacją odzysku grozi karą do 200 000 EUR!!!

Przedsiębiorcy od lat korzystają z naszej pomocy w procesie rejestracji w Systemie LUCID oraz w wyborze odpowiedniej firmy recyklingowej. Jeśli potrzebujesz pomocy lub masz jakieś pytania, nie wahaj się skontaktować z nami. Wystarczy wypełnić formularz obok, a my postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

LOGO-LIZENZERO
LOGO-KAUFLAND
Helium10_RGB_Logo Lockup Color_Logo Lockup Color